Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 09.06.2024 r.

 1. Przed tygodniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie zebraliśmy 170 zł. Bóg zapłać.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania
  i przebiegu odpustu Najświętszego Serca Pana Jezusa i 30-lecia istnienia Parafii. W sposób szczególny dziękujemy p. Markowi Oss, p. Krzysztofowi Urbańskiemu za uporządkowanie podwórka plebanii i obejścia, p. Andrzejowi Pirchowi za skoszenie trawy, p. Nastajom za pomysł i przygotowanie urodzinowego tortu dla uczestników sumy odpustowej.
  Dziękujemy Służbie Liturgicznej, p. Kościelnemu i p. Organiście, Zespołowi Frantówka i Jakubowi Nastajowi, naszej scholi dziecięcej i p. Magdalenie Samoćko, niosącym krzyż, baldachim
  i chorągwie, wszystkim zaangażowanym w liturgię i przygotowania do niej, za przygotowanie kościoła i domu plebanijnego.
  Dziękujemy Wam za obecność i za wspólne świętowanie.
 3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po Mszy wieczornej o godz. 18.00,
  a w soboty po Mszy o godz. 8.00.
 4. W czwartek, 13 czerwca na godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie i procesję wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 5. Przez cały rok, codziennie w innej parafii naszej diecezji, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu
  w intencji powołań. W piątek, 14 czerwca, przypada kolej na naszą Parafię. Adoracja potrwa przez cały dzień, od zakończenia porannej Mszy św. o godz. 8.00 do godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Parafii Siostry Benedyktynki Misjonarki. Siostry te od ponad 100 lat posługują na rzecz dzieci i młodzieży, dorosłych i niepełnosprawnych w różnych częściach świata. Od ponad trzech lat posługują również w Afryce, gdzie w Kenii prowadzą dom dziecka w Limuru. W związku z rozpoznanymi potrzebami opieki i kształcenia – dla dzieci ulicy, młodzieży oraz podopiecznych domu dziecka – pragną stworzyć miejsce, stanowiące dla nich dom
  i schronienie (internat, świetlica) oraz miejsce kształcenia zawodowego i formacji w ramach Benedyktyńskiego Centrum Edukacyjnego. Ważnym początkowym elementem tego przedsięwzięcia jest też budowa studni o głębokości ponad 300 metrów w terenie górskim na wysokości ponad 2600 metrów nad poziomem morza.
  Za każdy dar serca i życzliwe przyjęcie już teraz pragniemy złożyć serdeczne podziękowania. Więcej informacji na stronach:
  www.benedyktynki.pl; www.facebook.com/misje.kenia.1
 7. Serdecznie zapraszamy do udziału w marszu dla życia i rodziny, który odbędzie się w Lęborku
  w dniu 23 czerwca – Dzień Ojca. Program marszu: Msza św. w Sanktuarium św. Jakuba o godz. 10:00; rozpoczęcie marszu o godz. 11:00 na Placu Pokoju; marsz zakończy się Piknikiem rodzinnym na boisku przy SP nr 3.
 8. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na zakup nowych organów w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, również te przekazane na konto parafialne i złożoną w biurze parafialnym.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pięknej niedzieli i dobrego tygodnia.

  Duszpasterze Parafii