Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02.06.2024 r.

 1. Dziś XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. To nawiązanie do postaci św. Jadwigi Królowej, patronki Polski, której relikwie zostaną wprowadzone do Świątyni Opatrzności Bożej.
  Wychodząc z kościoła można złożyć do puszki na stoliku z prasą ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przebiegu procesji Bożego Ciała. Dziękujemy: za pięknie przygotowane ołtarze, za brzózki do kościoła i ołtarzy, za przygotowanie obejścia kościoła, plebanii i trasy procesji, Policji, niosącym baldachim i chorągwie, służbie liturgicznej, Panu Organiście i Panu Kościelnemu, dzieciom pierwszokomunijnym i dziewczynkom sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom, wszystkim uczestnikom procesji.
 3. Do piątku włącznie po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 10.30, odbywać się będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła.
 4. Prosimy – jeśli ktoś ma na działce lub w ogrodzie – o kwiaty do sypania dla dziewczynek. Można je zostawić obok schodów prowadzących na chór lub w zakrystii.
 5. Rozpoczęliśmy czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe odprawiać będziemy po Mszy wieczornej o godz. 18.00, a w soboty po Mszy o godz. 8.00.
 6. W czwartek po Mszy św. i procesji poświęcimy wianki.
 7. W piątek w naszej Parafii przeżywać będziemy Odpust związany z uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa i 30-leciem istnienia Parafii. Sumie odpustowej o godz. 17.00 przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna. Na jej zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
 8. Do Odpustu pragniemy przygotować się przez rekolekcje. Rozpoczną się one w środę,
  a poprowadzi je ks. dr Radosław Karczewski.
 9. W naukach rekolekcyjnych będziemy mieli możliwość uczestniczyć w środę i czwartek
  o godz. 8.00 i 18.00, a w piątek o godz. 8.00 i 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 10. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele. Zepsuły się organy i chcemy kupić nowe. Ich koszt to około 15 tys. zł. Już dziś składamy podziękowanie za wszelkie ofiary.
 11. Do wieczności odeszła śp. Sabina Urbaniak, l. 64. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. Duszpasterze Parafii