Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 21.04.2024 r.

 1. Czwartą niedzielę wielkanocną przeżywamy po raz 61. jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 2. W środę 17 kwietnia rozpoczęliśmy w naszej Parafii peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ikonę gościmy jedną dobę w naszych domach. Potem przynosimy ją do godz. 17.00 do kościoła (przy bocznym ołtarzu Matki Bożej)
  i umieszczamy na sztaludze. Kolejną osobę/rodzinę prosimy o zabranie ze sobą ikony przed lub po Mszy św. o godz. 18.00. Każdego, kto chciałby gościć
  w swoim domu ikonę Matki Bożej, prosimy, aby zapisać się w biurze parafialnym lub po Mszach św. w zakrystii.
 3. W poniedziałek o godz. 7.00 i we wtorek o godz. 17.00 będą dodatkowe Msze św.
 4. Pięknie dziękujemy Dagmarze i Karolowi Woźniak oraz Sabinie Pichur za ufundowanie i wykonanie nowego podestu do figury Matki Bożej Fatimskiej.
 5. W czwartek, w łączności z Mszą św. wieczorną, odprawimy nabożeństwo o urodzaje.
 6. „Błogosławione wdowieństwo – spotkanie ze Zmartwychwstałym” – Msza św. dla  wdów i wdowców w czwartek o godz. 16:30 w kościele Najświętszej Marii Panny Królowej Polski (Korona).
 7. Przed tygodniem na potrzeby naszej Parafii zebraliśmy 4370 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na kolektę oraz przelewane na konto Parafii, których w marcu było 980 zł.
 8. Do wieczności odszedł śp. Jerzy Zadański, l. 64 z ul. Mieszka I. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom, Jubilatom i Solenizantom życzy obfitości Bożego błogosławieństwa.