Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 07.04.2024 r.

 1. W drugą niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się 80. Tydzień Miłosierdzia. Jego hasłem są słowa św. Jana Apostoła: „…każdy miłujący Tego, który dał życie, miłuje również tego, kto życie od Niego otrzymał”. Po Mszy św. można do skarbonki przy wyjściu złożyć ofiarę na cele charytatywne.
 2. W poniedziałek 8 kwietnia przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeniesiona z Wielkiego Poniedziałku. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Zachęcamy, by podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 podjąć dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (szczegóły na www.duchowaadopcja.info). Podejmujących adopcję prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
 3. We wtorek 9 kwietnia w Lęborskim Centrum Kultury „FREGATA” o godz. 19.00 odbędzie się spektakl pt. „Brat naszego Boga”. Jest to adaptacja dramatu Karola Wojtyły. Wstęp wolny.
 4. Parafia NMP Królowej Polski w Lęborku zaprasza na „Randki małżeńskie”. Jest to spotkanie dla małżeństw, które ma pomóc w ożywieniu więzi i miłości małżeńskiej. Odbędzie się ono w środę 10 kwietnia o godz. 18.30 w Domu Fatimskim przy ul. Malczewskiego.
 5. W czwartek po Mszy św. wieczornej, w salce odbędzie się spotkanie formacyjne dla Róż Różańcowych.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na rzecz naszej Parafii.
 7. Od środy 17 kwietnia chcemy rozpocząć w naszej Parafii peregrynację ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ikonę gościć będziemy jedną dobę w naszych domach i potem przekażemy ją do kolejnej rodziny. Do ikony będzie także dołączony modlitewnik. Każdego, kto chciałby ugościć u siebie ikonę Matki Bożej, prosimy, aby zapisać się w biurze parafialnym lub po Mszach św.
  w zakrystii do 15 kwietnia.
 8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zygmunt Młynarkiewicz, l. 89 z ul. Kościuszki (pogrzeb we wtorek 9 kwietnia o godz. 12.00), śp. Alicja Sudnik, l. 66 z ul. Marusarzówny 5 (pogrzeb w środę 10 kwietnia o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia pełnego Bożych darów.