Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE-ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE – 31.03.2024 r.

 1. Msze św. w Wielkanoc o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00, a w Małoszycach o godz. 9.45.
 2. Msze św. w II dzień Świąt według porządku niedzielnego. Kolekta przeznaczona będzie na szkolnictwo katolickie diecezji i na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.
 3. Wszystkie dni w oktawie Wielkanocy obchodzone są jako uroczystości Pańskie. Piątek w oktawie Wielkanocy nie jest dniem pokutnym.
 4. Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed świętem Bożego Miłosierdzia w najbliższą niedzielę codziennie o godz. 17.45.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 6. W piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00, 15.00 i 18.00. Tego dnia chorych odwiedzi Ksiądz Proboszcz.
 7. W sobotę o godz. 7.30 różaniec, o godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia chorych odwiedzi Ksiądz Michał.
 8. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, dzięki którym mogliśmy pięknie i z należytą czcią przeżyć Triduum Paschalne. Dziękuję za przygotowanie kościoła i obejścia kościoła oraz plebanii do godnego przeżycia tych świętych dni.
  Szczególne podziękowanie składam ks. Michałowi Kucharskiemu, naszemu wikariuszowi za pomysł i przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz przygotowanie Służby Liturgicznej i liturgii. Dziękuję także za podjęty trud głoszenia kazań pasyjnych w czasie Gorzkich Żali.
  Pięknie dziękuję Ministrantom, Lektorom, Kantorom i wszystkim posługującym przy ołtarzu oraz w trakcie procesji rezurekcyjnej, Panu Kościelnemu, Panu Organiście. Dziękuję panu Andrzejowi Pirchowi za przygotowanie dekoracji do Grobu Pańskiego. Dziękuję państwu Wiolecie i Jackowi Zarębskim za ufundowanie paschału. Dziękuję panu Zygmuntowi Licau za przygotowanie ogniska do dzisiejszej Liturgii Światła. Dziękuję panu Markowi Oss za uporządkowanie obejścia kościoła i plebanii.
  Składam serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom na kwiaty i dekorację. Zebraliśmy na ten cel 2042,50 zł.
  Dziękuję także Wam, Drodzy Parafianie i Goście za piękne przeżywanie Wielkiego Postu. Za udział w rekolekcjach, nabożeństwach wielkopostnych oraz skorzystanie
  z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzę wraz z ks. Michałem pięknego i radosnego przeżycia Paschy Pana.