Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.0 3.2024 r.

  1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godz. 8.00 i 18.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  2. Parafia NMP Królowej Polski serdecznie zaprasza na „randki małżeńskie” – spotkanie służące pogłębieniu wzajemnej miłości i znalezieniu czasu na rozmowę. Odbędzie się ono 13 marca o godzinie 18:30 w Domu Fatimskim (wejście od ul. Malczewskiego naprzeciwko szkoły SJSP). Zapewniona będzie także opieka dla dzieci.
  3. W piątek o godz. 19.00 (po zakończeniu Drogi Krzyżowej i Mszy św.) odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy 22 maja br. otrzymają sakrament bierzmowania. Gdyby ktoś z dorosłych chciał także otrzymać ten sakrament, to prosimy o jak najszybszy kontakt osobisty, mailowy lub telefoniczny.
  4. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Pięknie dziękujemy za złożone ofiary oraz przelewane na konto parafialne.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Tego dnia gościć będziemy alumna III roku, który przybliży nam temat Seminarium i powołania do kapłaństwa.
  6. Zapraszamy do zbierania wielkopostnej jałmużny. Można wykorzystać do tego „Skarbonki Miłosierdzia”, które leżą na stoliku przy wyjściu bocznym. Zebrane w ten sposób ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie remontu i wyposażenia ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap w Papui Nowej Gwinei.
  7. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszej Parafii w środę, 20 marca od godz. 16.30 do 18.00.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: ks. bp Piotr Krupa, l. 87, emerytowany biskup pomocniczy naszej diecezji, śp. Teresa Dulińska, l. 74 z ul. Bema 4 (pogrzeb odbędzie się we wtorek, 12 marca o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.