Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 03.03.2024 r.

1. W środę, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie dla Róż Różańcowych.

2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godz. 8.00 i 18.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Zapraszamy na oratorium „Trzy Maryje” w wykonaniu „Les Femmes” z towarzyszeniem grupy orkiestrowej, który będzie także darem serca dla Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 10 marca o godz. 19.15 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Wstęp wolny, a po spektaklu wolontariusze Stowarzyszenia będą rozdawać materiały oraz kwestować.

4. Na oparciach ławek umieściliśmy „Skarbonki Miłosierdzia” – czyli skarbonki do zbierania wielkopostnej jałmużny. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie remontu i wyposażenia ochronki parafialnej dla dzieci w Gusap w Papui Nowej Gwinei, gdzie posługę pełni pochodzący z naszej diecezji ks. Michał Szulc.

5. Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie zaprasza tegorocznych absolwentów szkoły podstawowej oraz inne osoby zainteresowane działalnością szkoły na dni otwarte. Odbędą się one w soboty 9 marca i 20 kwietnia 2024 r. w godz. od 10.00 do 13.00. Bliższe informacje na temat jej działalności można znaleźć na stronie: www.collegiummarianum.pl.

6. W najbliższy weekend w Lęborku odbędzie się akcja poszukiwania potencjalnych Dawców szpiku dla Marcina oraz innych Pacjentów. Marcin od zawsze mieszka w Lęborku, obecnie razem z żoną i córką.
W grudniu dowiedział się, że choruje na białaczkę. Lek na chorobę Marcina nosimy w sobie, a jego bliscy rozpoczęli walkę, aby w bazie potencjalnych Dawców szpiku (w wieku od 18 do 55 lat) było jak najwięcej. Więcej szczegółów na ulotkach rozłożonych na oparciach ławek.

7. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej Parafii.

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Grzegorz Mianowski, l. 50 z ul. Mieszka I, śp. Leokadia Szuks, l. 98 z ul. Mieszka I. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.