Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 25.02.2024 r.

  1. W drugą niedzielę Wielkiego Postu obchodzony jest Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zebrane do puszki ofiary za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski ds. Misji wspierają działalność polskich misjonarzy. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W poniedziałek rekolekcje wielkopostne rozpoczną uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Lęborku. Otoczmy ich naszą serdeczną modlitwą.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  4. W piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. o godz. 8.00, 15.00 i 18.00. Tego dnia chorych odwiedzi Ksiądz Proboszcz.
  5. W sobotę o godz. 7.30 różaniec, o godz. 8.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia chorych odwiedzi Ksiądz Michał.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w piątki Wielkiego Postu o godz. 8.00 i 18.00, zaś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  7. Już dzisiaj zapraszamy na oratorium „Trzy Maryje” w wykonaniu „Les Femmes” z towarzyszeniem grupy orkiestrowej, który będzie także darem serca dla Lęborskiego Hospicjum Stacjonarnego. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 10 marca o godz. 19.15 w kościele NMP Królowej Polski w Lęborku. Wstęp wolny, a po spektaklu wolontariusze Stowarzyszenia będą rozdawać materiały oraz kwestować.
  8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Dariusz Drywa, l. 49 z ul. Bema. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.