Ogłoszenia Parafialne

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 11.02.2024 r.

 1. Od dziś do wtorku trwa czterdziestogodzinne nabożeństwo, polegające na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu na dziękczynienie za dar Eucharystii w Kościele w ciągu całego roku.
 2. W Środę Popielcową 14 lutego rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości. Osoby od 18. do 60. roku życia tego dnia obowiązuje post ścisły.
  Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00, 10.00 i 18.00, w Małoszycach o godz. 16.30.
 3. Kościół w naszym kraju od początku pomaga ofiarom wojny. Tylko w 2023 r. pomoc rzeczową w Ukrainie otrzymało ok. 570 tys. osób, a w Polsce Caritas prowadzi 28 Centrów Pomocy Migrantom i Uchodźcom.
  Diecezja Pelplińska od początku włącza się w akcję pomocy i solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Kontynuując to dzieło i odpowiadając na apel Przewodniczącego KEP i Caritas Polska, biskup pelpliński Ryszard Kasyna zwraca się z prośbą o zorganizowanie na ten cel we wszystkich parafiach naszej diecezji zbiórki pieniężnej, po każdej Mszy Świętej 14 lutego br.
 4. „Błogosławione wdowieństwo” – Msza św. dla wdów i wdowców z konferencją w czwartek o godz. 16.30 w kościele NMP Królowej Polski („Korona”).
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiać będziemy w piątki Wielkiego Postu o godz. 8.00 i 18.00, a po jej zakończeniu Msza św.
 6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do wtorku. Poprowadzi je ks. dr Krzysztof Ostasz, proboszcz parafii MB Wspomożenia Wiernych w Lipinkach. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na każdej Mszy Św., a w poniedziałek i we wtorek o godz. 8.00 i 18.00, w Małoszycach o godz. 16.30.
 8. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz przekazane osobiście lub na konto bankowe.
 9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego wejścia w czas Wielkiego Postu i jego głębokiego przeżycia.